iPhone’da Pil Ömrünü Arttırmak İçin İpuçları

iphoneda-pil-omrunu-arttirmak-icin-ipuclari

iPhone markası harika tasarımlar, işlevsellik ve teknoloji bakımından sürekli gelişiyor ve sürekli daha iyi noktaya geliyor. Telefonumuzla e-mailler okuyabiliyor, mesajlaşabiliyor, görüntülü konuşabiliyoruz. Ancak bütün bunları yapmak için akıllı telefonlarımızı genelde her gün şarj etmemiz gerekiyor. Eğer sizde bir iPhone sahibiyseniz, bazı ipuçlarını dikkate alarak telefonunuzda pil ömrünü arttırabilirsiniz.

Ekran parlaklığını azaltın

Ekran parlaklığının sonuna kadar açılması güzeldir ama hem gözleriniz yorar hem de bataryanızın hızlı bitmesine yol açar. iPhone’un Denetim Merkezi’ni açarak buradan ekran parlaklığını ayarlayabilirsiniz.

Arkaplanda uygulamaları kapatın

iPhone’unuza indirdiğiniz her uygulamanın arkaplanda kullanılmadığında güncellemesine gerek yoktur. İhtiyaç duymadığınız uygulamalar için bu özelliği kapatarak pil ömrünüzden tasarruf edebilirsiniz. Bunun için Ayarlar’a girerek Genel sekmesinden Arkaplanda Uygulama Yenile yönergelerini takip etmelisiniz.

Konum izlemeyi kapatın

Konum izleme özelliği telefonunuzun nerede olduğunuzu anlık olarak belirleyen bir özelliktir. Bu da pil tüketimini önemli şekilde arttırmaktadır. Bunun için ise Konum Servislerini kapatarak pil ömrünüzü arttırabilirsiniz.

Bildirimleri kapatın

WhatsApp veya e-posta ileti bildirimlerini bir kenara bıraktığımızda; bir alışveriş uygulamasının bildirimi aslında çok da gerekli olmayabilir.

iPhone’unuza gelen bildirimlerin sayısını azaltmanız pil ömrünü uzatmakta yardımcı olacaktır. Bildirimlerinizi düzenleyerek mümkün olduğunca elemeniz pil konusunda tasarruf sağlayacaktır.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.