iPhone 6’nın Fiyatı Sızdırıldı!

iphone 6

Merak içinde beklenen iPhone 6 henüz satışı çıkmadı ama iPhone 6’nın fiyatı hakkında resmi olmayan kaynaklardan büyük bir ipucu geldi. Geçtiğimiz aylarda elimize ulaşan bilgilere göre Apple ürün tedarikçilerini değiştirmiş olmasıyla iPhone maliyetinin azalacağını belirtilmişti. Dünyanın büyük bir kısmı bu vasıtayla ürünün fiyatı azalacağını düşündüyse de iPhone 6, iPhone 5S modelinden daha fazla bir miktarda satışa sunuldu.

Apple’ın iPhone 6 modelini çıkarmasına çok az bir süre kala birçok telekom şirketi, Apple ile anlaşarak kullanıcılarına ön şipariş hakkı verdi. İspanya’da ön sipariş olan Telefonica firmasından bazı kaynaklar iPhone 6’nın fiyatını sızdırmayı başardı. Yapılan sızıntılara göre iPhone 6’nın 4,7 inchlik modeli 750 dolar etiketiyle, 5,5 inchlik modeli ise 950 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Dahili hafızası fazla olan modeller için bilgi verilmeyen kaynaklar ne kadar doğru söylüyor bilemiyoruz.

Başka bir kaynak ise teknolojinin mekanı olan Silikon Vadisi’nden yapılan haberlere göre fiyat bildirdi. Verilen bilgilere göre 4.7 inchlik iPhone 6’nın 32 GB modeli 649 dolar, 64 GB modeli ise 749 dolar, 128 GB modeli 849 dolar etiketiyle satışa sunulacak. Ayrıca 5.5 ichlik  iPhone 6’nın 32 GB modeli 699 dolar, 64 GB modeli 799 dolar, 128 GB modeli 899 dolar etiketiyle satışa sunulacak. Tabii ki bunlar yurtfışı fiyatları, Türkiye’de satışa sunulacak iPhone 6 3 bin TL civarı olabilir.

Şimdilik resmi olmayan kaynaklar bunu söylüyor ancak iPhone 6’nın tanıtım tarihine kadar net bir bilgi söylenemez. Çünkü Apple iPhone 6’nın fiyatını stratejik bir şekilde değiştirebilir. Bunun nedeni ise Apple’ın, LG, Sony, Samsung gibi rakiplerinin çıkaracakları ürünleri fiyatları gözlemleme isteğidir. Fiyatlandırma konusunda aralarında büyük bir fark olmaması için Apple bir süre daha bekleyecek gibi.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.