iOS Cihazlarda Uygulama Nasıl Kaldırılır?

ios-cihazlarda-uygulama-nasil-kaldirilir

Apple tarafından kullanılan iOS işletim sistemi, son derece hızlı ve kullanışlı bir işletim sistemidir. Kapalı kaynaklı olmasına rağmen kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanan iOS’ta birçok konu Android işletim sisteminden farklı bir şekilde işlemektedir. Bu noktada iOS cihazlarda uygulama nasıl kaldırılır sorusu gündeme gelmektedir.

Uygulama Kaldırmak Çok Basit

Android işletim sisteminden iOS’a geçen kişiler uygulama silmek için genellikle ayarlar kısmında arama yapmaktadır. iOS cihazlarda uygulama nasıl kaldırılır sorusunun cevabı aslında çok basittir ve ayarlar menüsüne giriş yapmanıza gerek yoktur. Son derece kısa bir yoldan bu işlemi çözebilirsiniz.

iOS işletim sistemi yüklü cihazınızda bulunan ve silmek istediğiniz uygulamanın menü üzerindeki simgesine basılı tutun. Bunu yapmanız durumunda simgeler hareket edecek ve köşelerinde ‘x’ simgesi ortaya çıkacak. Bu simgeye tıkladığınız zaman işletim sistemi tarafından uygulamayı kaldırmak istediğinizden emin olup olmadığınız sorulacak. Sil kısmına tıklamanız durumunda uygulama silinecektir.

iOS işletim sistemi yüklü cihazınızdan bu kadar kolay bir şekilde uygulama kaldırabilirsiniz. Tüm iOS versiyonları için bu durum geçerlidir. Bunun için program yüklemenize gerek yoktur.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir