iOS 7.1.1 Yayınlandı

Apple tarafından geliştirilen ve milyonlarca insan tarafından kullanılmakta olan İOS işletim sisteminin en son sürümü, İOS 7.1.1 resmi olarak yayınlanarak insanların kullanımına sunuldu. Genel olarak İpad, İPhone, İPod için yapılmış olan bu güncelleme işlemi ile birlikte Apple cihazlarında meydana gelen sorunlar için iyileştirmeler, güvenlik ile ilgili güncelleştirmeler ve hata düzeltmeleri de gerçekleştirilmiş oluyor.

Pek çok insanın da bildiği üzere Apple, İOS 7’yi ilk yayınlandığı zaman pek çok insan büyük bir hevesle gerekli güncellemeleri yapmış ancak sonrasında bu güncellemeden pek hoşnut kalmamıştı. Çünkü bu güncellemeden sonra telefon ve cihazların performanslarında ciddi oranda düşüşler meydana geldi ve sanal klavyelerin açılışı da yaklaşık olarak 20 saniye gecikmeye başladı. Daha sonrasında firma yeni bir güncelleştirme yaptı ancak bunun sonrasında da piller ile ilgili sorunlar meydana gelmeye başladı. Bu şikayetler sonrasında ise Apple İOS 7.1.1 güncellemesini yaparak bu sorunları mümkün olduğu kadar düşürmeye, kullanıcıları memnun etmeye çalışıyor.

Bu güncelleme işlemini yapmak için gerekli olan alan ise 2.5 GB. Yapılacak bu güncelleştirme işlemi ile klavye daha hızlı yanıt verebilecek. Touch ID ile ilgili ek iyileştirmeler olacak ve VoiceOver etkin bir halde iken aynı zamanda Bluetooth klavyelerin kullanılması esnasında meydana gelen sorunlar da ortadan kalkacak ve bu iki şey aynı anda sorunsuz bir şekilde de kullanılmaya başlayacak.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.