iOS 7.1.1 Pil Ömrü Problemlerine Çözüm Olmadı

2007 yılında cep telefonu üretiminde, devrim niteliğindeki ürünü ile ses getiren Apple firması, ürettiği ve piyasaya sunduğu iPhone akıllı cep telefonları ile tüm Dünyayı sallamayı başarmıştı. Aynı şekilde iPad üretimi ile de her zaman bu mobil iletişim cihazları üretiminde lider olmaya aday olduğunu gösteren Apple firmasının, özellikle son zamanlarda yazılım programları ile başının dertte olduğunu görmekteyiz. Hem telefon hem de tabletlerde kullanılan İOS 7.1.1. programını kullanmayı bir çözüm olarak gören marka, bu kez karşısına çıkan batarya sorunu ile boğuşmak zorunda kalmıştır.

İOS yazılımı her ne kadar güncel ve gelişmiş bir yazılım olsa da enerji tüketiminde çok da tasarruflu olduğunu söylemek zordur. Eş zamanlı İOS 7.1.1. yüklemeleri bu sorunun ortaya çıkmasına katkı yaparken, bu durumdan kurtulmanın yolu, şimdilik daha tasarruflu bir kullanım gibi görünmektedir. Özellikle sosyal paylaşım sitelerine girdiğiniz, iPhone ve iPad cihazlarınızda, arka plan programlarını kapatmanız, bu tasarruflu kullanım sürecine yardımcı olacaktır. Bir diğer tasarruf yöntemi olarak da sık kullandığınız programların açık kalması işinize yarayabilir. Açma ve kapama işleminde enerji kullanımı artarken, bataryanın da ömrünü kısaltmaktadır.

Apple teknoloji devi, bu güne kadar yaptığı üretim ve uygulamalar ile başarısını ispatlamış bir firmadır. Dokunmatik ekranlı telefonun öncüsü olan buy marka, bu tür yazılım sorunlarını kısa zaman içinde giderecektir. Sizin yapmanız gereken ise en tasarruflu kullanım yoluna gitmek olacaktır.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.