Intel NUC Mini PC 2015 Modelini Duyurdu

intel-nuc-mini-pc-2015-modelini-duyurdu

Dünyaca ünlü en büyük işlemci üreticisi ve geliştiricisi konumunda olan Intel, SSD gibi pek çok ürünün yanına ek olarak küçük boyutlara sahip bilgisayarları da artık üretiyor.

Intel’in yıl içerisinde belirli dönemlerinde güncellediği tasarım ve donanımıyla Intel NUC mini PC olarak adlandırılan bu bilgisayarın 2015 versiyonları kullanıcılara tanıtıldı.

Kompakt bir tasarımda olan ve Intel firmasının üzerinde 14NM’deki CPU içeriğinde olan Braswell mimarisine sahip ve yaklaşık 6 Watt güç tüketimine sahip olan güçlü donanım birimi NUC Mini PC modelinde yer alacak.

Geliştirilen bu yeni ürünün fiyatlarına baktığımızda da 1,5 Ghz modeli ve 1.6 Ghz seçenekleriyle 140 ve 180 Dolar fiyat etiketiyle raflarda yerini almaya hazırlanan Intel PC’leri, CPU modelinin farklılığından dolayı Fan kullanılmayacak. Optik giriş ve USB 3.0 gibi girişlere de sahip olacak bilgisayarlar, 8 Haziran’da resmi olarak satışa çıkacak.

Bir önceki yazımız olan Toshiba Kira Ultrabook Geliyor başlıklı makalemizde KIRATM, Toshiba ve Toshiba Kira hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir