Instagram ile Fotoğraflara ve Videolara Nasıl Filtre Eklenir?

instagram-ile-fotograflara-ve-videolara-nasil-filtre-eklenir

İlk olarak 2010 yılında iPhone’a yönelik oluşturulan ve geliştirilen Instagram kısa süre içerisinde kendi çapında sosyal ağa dönüşmüştür. Bunun sonucunda ise diğer kullanıcı platformlarında da tercih edilerek kullanılmaya başlanmıştır.

Akıllı cihazlarda sıklıkla kullanılan bir fotoğraf uygulaması olan instagram zirveye ulaşmış durumdadır. Sizlere bu yazımızda Instagram ile fotoğraflara ve videolara nasıl filtre eklenir konusunda yardımcı olacağız.

Filtrelere ön izleme yaparken en çok beğendiğiniz seçeneği seçmeniz tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Beğendiğiniz filtreyi seçtikten sonra üst tarafta sağ köşede bulunan ileri seçeneğini seçin ve filtrenin fotoğrafınız üzerinde işlenmesini bekleyin. Artık fotoğrafınız ınstagrama yüklenmek için hazır durumdadır. Filtreleme işlemi uygulamış olduğunuz fotoğrafları galerinizden de kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu fotoğrafları farklı uygulama alanlarına da yüklemeniz mümkündür. Diğer sosyal paylaşım alanlarında da filtrelediğiniz fotoğrafı kullanabilirsiniz.

Ancak dikkat ederseniz ınstagram’da en popüler fotoğraflar filtre uygulanmamış fotoğraflardır. Uygulama içerisindeki filtreler gerçeklerden esinlenerek oluşturulmuş filtrelerdir. Tabi ınstagramın filtreleme özelliği tüm dünya üzerinde mobil fotoğrafçılık akımı başlamıştır.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir