İnstagram Artık Çevrimdışı Kullanılabilecek


Akıllı mobil cihazlara uygulama marketlerinden yüklenerek kullanılmakta olan Instagram, günümüzde en popüler sosyal medya hesapları arasında yer almaktadır. Her geçen gün artan kullanıcı sayısına bağlı olarak yenilikleri ve değişiklikleri gerçekleştirmekte olan şirket, oldukça beğeneceğiniz bir özelliğini daha sessiz bir biçimde duyurmuştur. Buna göre Instagram, artık internet bağlantısının bulunmadığı Android işletim sistemine sahip telefonlarda çevrimdışı olarak kullanılacaktır.

Instagram Bu Kararı Neden Verdi?

İlk duyduğunuzda sizi oldukça şaşırtacak olan bu yeni özelliğin neden uygulanacağını merak edebilirsiniz. Gelişimini sürdürmekte olan bazı ülkelerin internete bağlanmalarında düşük hızdan faydalanmakta oldukları için bu hamlenin gerçekleştirilecek olduğu belirtilmektedir. Ancak henüz yalnızca Android işletim sistemli cihazlarda faaliyete geçeceği açıklanmıştır.

Instagram Çevrimdışı Nasıl Kullanılacak?

Yeni uygulamanın aktif hale getirilmesinin ardından, milyonlarca kullanıcı kendi profilini çevrimdışı bir şekilde inceleyebilecektir. Öncesinde paylaştığı fotoğrafları görüntüleme imkanı bulacaktır. Bununla birlikte direkt mesaj gönderilmesi ve Instagram üzerinde paylaşılan fotoğrafların beğenilmesi de mümkün olacaktır. Çevrimdışı olarak gerçekleştireceğiniz tüm işlemler internet bağlantısının sağlanmasıyla aktif hale geçecektir. Instagram’da en çok ilgi gören hikayeler bölümü ise çevrimdışı olarak çalışmayacaktır.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir