İftar Vakti

iftar-vaktiTüm müslümanlar için kutsal olan Ramazan ayı,bütün kutsallığı ile bilinen bir aydır.Ramazan ayında müslüman aleminde oruç tutulur.

Büyük bir öneme ve değere sahip olan ramazan ayında bütün dini saatler resmi imsakiye olarak liste halinde yer almaktadır.Bu kutsal ayda bütün gün yapılan orucun,ezanla birlikte bozulduğu ve yemeklerin yendiği özel bir an da iftarda dualar yapılır ve iftar açılır.

Ülkemizin güzide illerinden olan Samsun için Samsun iftar vakti tüm ilçelerinin de yer aldığı listeyle imsakiye olarak sitemizde yer almaktadır. 20:19 saatinde ilk ramazan iftarını yapacak olan Samsun ili sahur vaktini ise 02:50 saatinde yapmış olacak. Ramazan ayına ait imsak,güneş,öğle,ikindi,iftar ve yatsı saatlerinin de duyurulduğu internet sitemizi detaylı olarak online biçimde inceleyebilirsiniz. Tekirdağ iftar vakti saatini de bütün ilçeleriyle birlikte imsak,güneş,öğle ve ikindi bilgileri de dahil olarak paylaşılmaktadır. Tekirdağ iline ait ramazan ayının ilk iftarı ise saat 20:53’de yapılacaktır.

2015 senesinde Ramazan ayı perşembe günü başlamakta olurken yine perşembe günü sona eriyor. Kadir gecesi ise 13 Temmuz 2015 Pazartesi günü olarak açıklandı.İlk teravih namazı da 17 Haziran 2015 Çarşamba gecesi kılınacak.

İftar vakitlerini ve diğer detaylarını öğrenmek istediğiniz ilin ismini arama sekmesine yazarak bulabilirsiniz. İftara ne kadar kaldığını internetten erişerek Dünya’nın dört bir tarafından ulaşabilirsiniz. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıkladığı tüm resmi veriler ışığında ramazan ayına özel her türlü bilgi internet sitemizde yer almaktadır.

Dört gözle beklenen iftar zamanı için özel ve değişik yemek tarifleri, sağlık konuları ve dini bilgiler başta olmak üzere il il iftar saatleri ve özel iftar duaları dahil pek çok önemli bilgiye sitemizde kolaylıkla anlaşılır bir biçimde ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Teknolojiye İlgi Duyan Babalara Asus Dizüstü Bilgisayar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir