Huawei P9 İnceleme

huawei-p9-inceleme

Huawei’nin geçtiğimiz nisan ayı başında Londra’daki özel bir etkinlikte sunduğu Huawei P9 artık Türkiye’de satışa sunuluyor.

Huawei ve Leica firmalarının güçlü işbirliği sonucunda görüntüleme teknolojisindeki farklılıklar Huawei P9’un kamera sistemini daha güçlü kılıyor. Çift lensli kamera sistemi kaliteli fotoğraflar çekmek için fırsat sağlıyor. Buna ek olarak ise Huawei P9 kullanıcıları monokrom modunu seçerek cihazlarını gerçek bir monokrom kamera gibi kolaylıkla kullanabilir ve gerçek şekilde siyah-beyaz fotoğraflar da çekebilirler.

P9 ile çekilen her bir kare, Leica’nın yüksek duyarlılığını vurgularken görsellerdeki profesyonel dokunuşu bu cihazla birlikte bir adım ileri taşıyor. P9’un geniş diyaframlı çekim özelliği ise kullanıcıların eşsiz kareler yakalaması için sunulan bir başka yenilikçi özellik olarak karşımıza çıkıyor.

P9 kullanıcı veri güvenliğini Huawei’nin biyometrik parmak izi algılama teknolojisi ile tamamen güvence altına alıyor. Cihazın parmak izi sensörü kullanıcılara, cihazlarını kişiselleştirme ve koruma imkânını kolaylıkla sunuyor. Böylelikle cihazın başka bir kişinin eline geçmesi durumunda verilerin de en iyi ve en güvenli şekilde korunması sağlanmış oluyor.

Huawei P9’un alüminyum ve elmas kesimli şık gövdesi önce 5.2 inçlik 1080p çözünürlüklü ekran, 2.5 GHz 64-bit 955 işlemci, 3000 MAh kapasiteli pil gibi üstün teknik özelliklere sahip olması dikkatleri çekerek Huawei P9’un Türkiye satış fiyatı ise 2399 TL olarak belirlendi.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.