Huawei Ascend Mate 7 İncelemesi

huawei-ascend-mate-7-inceleme

Huawei, Ascend Mate 7 ile adeta profesyonel kullanıcıları hedef alıyor. Aluminyum kasa ve parmak izi sensörüyle dikkatleri çekiyor.

Huawei Ascend Mate 7, oldukça sağlam ve çizilmeye karşı korumalı 6 inç IPS bir ekrana sahip. Ürünün en büyük özelliği ise sekiz çekirdekli bir işlemciye sahip olması. HiSilicon firmasının Kirin işlemcisini barındıran cihaz, i3 adlı yardımcı bir işlemci de içeriyor.

2 GByte bellekli Huawei Ascend Mate 7’nin oldukça iyi bir cihaz olduğunu söylemek yanlış olmaz. Uygulamalar anında açılıyor ve herhangi bir takılma yaşanmıyor. Huawei Ascend Mate 7, teknoloji testlerinde de üst sınıfa oynadığını hemen gösteriyor.

Full HD video ve 4128×3096 piksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilen 13 MP’lik bir kamerayı içeren cihaz, ön yüzünde bulunan 5 MP’lik kamerayla ise videolu sohbet ve Selfie için kullanılıyor. Her iki kameranın performansı oldukça iyi.

Arka kameranın hemen altında parmak izi sensoru bulunuyor. 5 farklı parmak izini hafızasına kayıt edebilen Huawei Ascend Mate 7, taranan parmak izine göre belirli uygulamaları çalıştırıp belirli uygulamaları da engelleyebilmesi çok iyi düşünülmüş bir özelliği.

Android 4.4 KitKat işletim sistemine sahip Huawei Ascend Mate 7 telefon 1.700 TL’ye satışa sunulmaktadır.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir