HTC One M9 Şarj Sorunu!

htc-one-m9-sarj-sorunu

Teknoloji devi, HTC’nin başı One M9 modelinde yaşanan şarj sorunu nedeniyle dertte. Son güncellemeyi cihazlarına yükleyen kullanıcılar büyük bir problem ile karşı karşıya kaldı. Kullanıcıların bir kısmı, güncellemeden sonra cihazın şarj olma süresi büyük bir artış göstermiştir.

HTC One M9 modelini kullanan kullanıcılar, geçtiğimiz günlerde yayınlanan son cihaz güncellemesini yüklediler. Bu güncellemenin ardından bazı kullanıcılar, cihazın tam şarj olma süresinin yaklaşık 13 saati bulduğunu belirttiler. İngiltere’de şikayetlere neden olan bu konu ile ilgili firmanın İngiltere Twitter sayfası bildirim yaparak, sorunun farkında olduklarını açıkladı.

HTC One M9 modeli normal şartlarda, orijinal şarj aleti ile 104 dakikada tam şarj oluyor. Son güncellemeden sonra yapılan yazılımsal hata ile birlikte bu süre 13 saat gibi son derece uzun bir süreye çıkmış durumda. Ayrıca güncellemeden sonra cihazın ne kadar şarj olduğunun da görülmediği belirtiliyor.

HTC One M9’da tüm modellerde bu sorun yok ancak özellikle İngiltere’de sorunu yaşayan kullanıcı sayısı fazla gibi görünüyor. Bu kullanıcılara sorunun kısa sürede çözüleceği garantisi veren firma, konuyla ilgili çalışmalara başlamış durumda.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.