Hosting Fiyatına VPS DigitalOcean

Kişisel site ya da blokların sorunsuz bir şekilde işlemesi için iyi bir virtual private server yani VPS’ye sahip olması gerekir. Piyasada en iyi olarak bilinen pek çok VPS bulunmakta, bunları pek çok site ya da blog sahibi bilir. Sitelerin ya da kişisel blogların hızlı bir şekilde işlemesine yardımcı olan bu VPS sunucular çoğu zaman fiyatlarından dolayı tercih edilemiyor. Bunlar yerine tercih edilen uygun fiyatlı paylaşımlı hostingler ise düzgün çalışmamalarından dolayı site hitlerinin düşmesine neden oluyor. Bunun için çoğu blog ya da site yönetici hem uygun fiyatlı hem de düzgün işleyen VPS arayışı içine girmiştir.

Uygun fiyata düzgün işleyen VPS arayanların şu sıralar en çok tercih ettikleri virtual private server, DigitalOcean’dır. 5 dolardan başlayan temel paket fiyatı ile sorunsuz server imkanı sunan DigitalOcean’da saatlik ücretlendirme avantajı söz konusudur. DigitalOcean’ın bir diğer avantajı ise kısa sürede kolaylıkla kurulabilir olmasıdır. Yaklaşık 1 dakika içinde bu kaliteli ve uygun fiyatlı serveri siteniz için kurabilir ve sorunsuz olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Hem uygun fiyatlı hem de iş gören bir VPS istiyorsanız DigitalOcean’ı tercih edebilirsiniz.

DigitalOcean Fiyat Tablosu

Şimdi sizlere 1 dakika içinde DigitalOcean da sanal sunucu oluşturmayı anlatacağım.

İlk olarak siteye girip üye oluyoruz.

(Ref linkidir, kayıt olursanız 10$ kredi kazanacaksınız)

Kayıt olduktan sonra karşımıza gelen ekrandan “Get Started” linkine tıklıyoruz.

Karşımıza ödeme için ekranı geliyor. Burada “add a Credit Card” linkine tıklıyoruz. Promo code ile $10 lık bir hediye alacağız.

Daha sonra açılan ekranda promo code kısmına DODEPLOY yazıyoruz ve aşağıdaki ekran görüntüsünü görene kadar bekliyoruz.

Kod çalışmaz ise yedek kodlar: DEPLOY2DO ve DOIT10

Bu işlemden sonra $10 hesabımıza yattı. Şimdi hesabımızı aktifleştirmek için bizde kredi kartı ya da paypal kullanarak $10 yatırmalıyız. $10 daha yatırdıktan sonra hesabımızda $20 paramız oldu.

Kuruluma geçelim, öncelikle bir hostname belirleyip, istediğiniz paketi seçiyorsunuz.

VPS’in barınacağı konum olarakta Amsterdam (Türkiye’ye yakın olması nedeniyle) seçiyoruz.

VPS üzerine kurulacak sistemi seçiyoruz. Ben CentOS 6.4 x64 seçtim. Siz istediğinizi seçebilirsiniz.

İşletim sistemini seçtikten sonra Create Droplet tıklıyoruz, 1 dakikada vps kurulup mail adresinize ip adresiniz ve root şifreniz geliyor.

İşlemler bu kadar 1 dakikada VPS miz hazır.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.