Google Chrome da Kaydedilen Şifreler Nasıl Görülür ?

google-chrome-da-kaydedilen-sifreler-nasil-gorulur

Hayatımız tamamen dijital bir hal gelmiş olduğu için he platforma ve her üyeliğe ait bir şifre ve kullanıcı adı belirlememiz gerekiyor. Google; chrome kullanıcıları için şifrelerini kaydetmelerini sağlayarak kolay bir kullanım sağlıyor. Peki chrome da kayıtlı şifreler nasıl görülebilir ?

Crome üzerinden giriş yaptığınız sosyal medya sayfaları olan facebook, linkedn, twitter, reddit sitesine erişim için kullandığınız şifreleri ve mail adreslerinize ait olan şifreleriniz kayıt altına alınıyor. Şifrelerinizi unutmanız halinde veya şifrelerinizi güvenlik amacıyla teyit etmek istediğiniz kayıtlı şifrelerinizi kolaylıkla görebilirsiniz. Crome da kaydedilen şifreleri görmek için şu yolları izlemeniz gerekli:

1) Bilgisayarınızın tarayıcı sayfasında chrome menüsünü tıklayıp, ayarlar sekmesini açın.

2) Ayarlar sekmesinde yer alan gelişmiş ayarları göster sekmesini tıklayarak bu sayfada yer alan şifreler ve formlar bölümünden kayıtlı şifreleri yönet sekmesini tıklayın.

3) Açılan sayfa da chrome üzerinden girdiğiniz tüm şifreleri burada görebiliyorsunuz. Kayıtlı şifrelerinize erişerek unutmuş olduğunuz şifrelerinizi kolaylıkla hatırlayabilirsiniz. İstediğiniz takdirde şifrelerinizi kayıtlı şifreler ile kıyaslayarak karşılaştırabilirsiniz.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir