Google Aramalarda Yazar Bilgisini Kaldırdı

Dünyanın ve Türkiye’nin en çok tercih edilen arama motoru Google bulduğu bilgiler ve siteler ile kullanıcıların isteklerini hemen buluyordu. Eğer Google’da arama yapıldığında çıkan sonuçlarda kişisel blog veya makale yazısı varsa başlığın hemen altında yazarın fotoğrafı ve adı görünüyordu.

Yazar hakkında verilen bilgilerde yazarın fotoğrafı, adı soyadı ve Google + profil linki veriliyordu. Ancak sonuçlarda Google değişikliğe gitti ve aldığı karar ile artık arama sonuçlarında yazar bilgileri görünmeyecek.

Google yazar bilgisi adındaki bu uygulamada kısa süre önce yazar fotoğrafları arama sonuçlarından çıkarılmış yalnızca adı soyadı konulmuştu, şimdi ise adı ve soyadı da arama sonuçlarından kaldırıldı. Google bu konuda yaptığı açıklamada “ özelliğin istenilen verimliliği sunmaması ve kötü kullanıma araç olması” diyerek bu değişikliğin sebebini belirtti.

Yapılan bu değişiklik sonrası arama sonuçları daha sade ve renksiz bir görünüm ile kullanıcılara sunulmuş oluyor. Google’ın sadeleşme projesi için yapacağı değişikliklerin artacağına benziyor.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir