Google Android için Kamera Uygulamasını Yayınladı

Google, Android işletim sistemini kullanan cihazların sahiplerine şimdilerde yepyeni bir uygulamayı sundu. Normalde Google Kamera, Google’ın kendi kamera uygulamasıydı. Ancak şimdilerde bu kamera uygulaması, Android Kitkat 4.4 işletim sistemi için özel olarak hazırlanarak yayınlandı. Pek çok insan, zaten Google’ın kendi uygulama sitesinde onlarca farklı kamera uygulaması varken neden bu uygulamayı kullanacakları konusunda fikir ayrılığına düşmüş olsa da bu uygulamanın özellikleri, onların fikirlerini değiştirebiliyor. Özellikle de çok daha kaliteli fotoğraf çekmek isteyen insanlar, şimdilerde bu uygulamayı kullanmaya başladı.

Hazırlanmış olan kamera uygulaması içerisinde kullanıcılar, 360 derecelik fotoğraf çekme özelliğini kullanabiliyor. Bunun yanı sıra SLR kameralar ile çekilmiş hissi yaratabilecek olan lens bulanıklığı özelliği de bu uygulamanın içerisinde yer alıyor. Bu özellik sayesinde telefonla çekilecek olan fotoğrafların arka planları istenildiği gibi bulanıklaşacaktır. Yine aynı uygulama içerisinde yer alan panaroma özelliği ise farklı fotoğrafların birbirine eklenmesi sonrasında çok daha geniş fotoğrafların çekilmesine imkan tanıyor. Ayrıca video özelliği sayesinde de güzel anılarınızı video olarak saklama olanağına sahip olabileceksiniz.

İnsanların beğenisine sunulmuş olan yeni Google Kamera uygulaması, kullanılmakta olan Android işletim sistemli cihazın kamerasının mümkün olan yüksek kalitede fotoğraf çekmesini sağlaması. Kameraya göre özel olarak ayarlanan bu sistem sayesinde artık cep telefonları ile de yüksek kalitede, profesyonel biçime yakın tarzda fotoğraflar ve videolar çekmek de mümkün olmaktadır.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.