GeForce GTX TİTAN Z Tanıtıldı!

Dünyanın önde gelen markalaşmış olan Nvidia, yepyeni bir grafik mucizesi olan yeni ürünü  GPU teknolojisi kapsamında düzenlenen bir fuarda kullanıcılarına tanıtımını yaptı. Nvidia gelişmiş yeni özelliğinde 5.760 çekirdek ve 12 GB’lık 7 Gbps GDDR5 belleğe sahip, bugüne kadar geliştirilmiş cihazları arasında en hızlı grafik kartı ile lanse edilmiş durumda.

Titan Z, çok sağlam bir tasarımı, birinci sınıf olan bileşenleri, tam anlamıyla alüminyum olan bir kasaya sahip, genel olarak çift GPU’lu tasarımı baz alarak, . Isı performansı ve sessiz çalışma konusunda dahiyane çözümler sunan kart, üst düzey güç deneyimini yansıtıyor.

Nvidia, Jen-Hsun kartlarıyla ilgili olarak, kendinize ait bir süper bilgisayarınız olmasını istiyorsanız, bunun yolunun Titan Z kartlarını kullanmanızdan geçmesi gerektiğini özelikle belirtiyor. 2880 CUDA çekirdeği sahibi ve sadece oyun bilgisayarları için geliştirilmemiş olan Titan Z, eğer birden fazla monitör kullanıyorsanız tam size hitap ediyor diyebiliriz. Titan Z, kartlarının ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda bilgi verilmezken, 3000 dolar etiketli bir fiyatı oldukça ürkütücü görünüyor. Bakalım piyasaya sürüldükden sonra ne kadar talep göreceği merak konusu oldu.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.