Finans Sektörüne Işık Tutan Capital

İş dünyasının hızlı değişen gündemini takip edip ona göre yol çizmek günümüzde bir gereklilik halini almış durumda. Mantıklı bir strateji izleyip verimliliği artırmak isteyenler finans haberleri için www.capital.com.tr adresini takip etmekteler. Bankacılık, bireysel emeklilik, sigorta, leasing, konularındaki en güncel finans haberleri için aylık ekonomi ve iş dünyası dergisi Capital’i izlemek ve internet sitesini takip etmek gerekir. Gün be gün güncellenen, bir yenisi eklenen röportajlar ve yatırımcıyı bilgilendirecek haberlerle iş dünyasının nabzını tutmak mümkün. Finansal şirketlerin hisse satışları, büyüme hamleleri, bir sonraki adımlarda izleyecekleri stratejiler, yeni yatırımcılara örnek olacak, yol gösterecek nitelikte.

İstikrarlı Ve Verimli Bir Yol İzlemenin İpuçları Capital’de

Küçük, büyük ölçekli tüm işletmelerin temel hedefi hem var olan istikrarı koruyabilmek hem de verimliliği artırarak büyüyebilmektir. İş dünyası hemen herkesin atılıp başarı elde edemeyeceği kadar karmaşık ve zorlu bir alandır. Bu sebeple Türkiye, hatta dünya devi şirketlerin bu başarılarını nasıl, ne yolla elde ettikleri de önem taşır. İşte bu bakımdan Capital’in hem aylık dergisinde hem de www.capital.com.tr adresinde yayınladığı röportajlar ve makaleler girişimci ruhlara ilham verecek, yol gösterecek niteliktedir. Finans sektöründe özellikle bankaların büyüme haberleri ve büyümek için izledikleri stratejiler pek çok kişinin yoluna ışık tutuyor. Örneğin son birkaç yıldır büyüme hedefini gerçekleştirmek isteyen bankalar şube sayılarını azaltmaktalar. İnternetin herkesin evine, bilgisayarına, tabletine, hatta telefonuna girdiği düşünüldüğünde bankacılık işlemlerinin online halledilebiliyor olması şubeye duyulan ihtiyacı azaltmaktadır. Şubelerin personel maaşları, elektrik, su, telefon, internet giderleri gibi pek çok harcaması olurken, internet bankacılığı çok daha karlı ve giderleri düşüren bir uygulama halini aldı. İşte bu ve bunun gibi finans sektörü eğilimleri, bankacılık ve finansla ilgili her şey Capital’de sunulmakta.

Finansal Eğilimler Capital’de

Capital; iş dünyasının, finans sektörünün yani paranın seyrini takip edip, eğilimleri analizlerini en doğru, en anlaşılır şekilde duyuruyor. Örneğin maaşların artmadığı, enflasyonun ve dolayısıyla ürün fiyatlarının arttığı son dönemlerde herkes her şeye sahip olabiliyor. Ancak buradaki temel faktör her bireyin 2 ya da daha fazla kredi kartı bulunmasıdır. Ülkemizde hatta küresel dünyada hızla artan tüketim kültürü insanların kazandıkları kadar harcamalarının önüne geçmekte ve kredi kartı edinme, kullanma çılgınlığı yaşanmakta. Bununla birlikte kredi büyümesi görece yavaşlayan ülkemizin tarım bankacılığı kredileri ise son beş yıl içinde hatırı sayılır düzeyde büyüyor. Bu bakımdan toplam krediler içinde tarım kredilerinin oranı giderek artıyor. Ayrıca yaklaşık son 10 yıldır hızla büyüme gösteren katılım bankacılığı sektöründe bu yıl itibariyle bir düşüş ya da duraklama izleniyor. Bu ve bunlar gibi pek çok haber, veri, çıkarım www.capital.com.tr adresinde.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir