Facetime Nedir, Nasıl Kullanılır?

Facetime, Apple cihazlara sahip kullanıcılarının karşılıklı iletişimini sağlamak amacıyla hizmete sunduğu bir iletişim şeklidir. Facetime nedir? Diye sormuş okurlarımız. Facetime, video ile yapılan görüntülü iletişim uygulamasıdır. Facetime uygulaması, Apple tabanlı iPhone, iPad, iPod touch veya Mac cihazların iOS sürümü olanlarında kullanılabilir. Facetime görüşmesi ya da Facetime görüntülü aramasını wifi yahut internet üzerinden yapmak mümkünüdür.

Facetime Nasıl Kullanılır?

Facetime nasıl kullanılır? sorusunun en iyi cevabı, cihazınızda ayarlar kısmından Facetime uygulamasını açmanız olacaktır. Facetime görüntülü konuşmak için cihazında Apple kimliğini oluşturmanız ve bu kimlikle giriş yapmanız gerekmektedir. Facetime ücreti yoktur. Sadece Telefon numaranızı aktif etmek için size verilen uluslararası numaraya bir defalığına sms atmanız istenebilir. Facetime ile iletişim kurmak için arkadaşınızın mail adresini ya da telefon numarasını Facetime kişiler listesine eklemeniz ve görüntülü konuşma daveti göndermeniz gerekir.

Facetime Değerlendirme

Facetime hücresel olarak yüksek kalitede sizlere görüntülü konuşma imkânı sunar. Facetime video görüşmesi ile arkadaşlarınız ile özgürce iletişim kurabilirsiniz. Sosyal iletişim ve görüntülü arama konusunda Apple zaten önceden whatsup gibi uygulamalar yokken bu hizmeti vermekteydi.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir