Evde Robot Yapmak Artık Hayal Değil!

evde-robot-yapmak-artik-hayal-degil

İkiyüz yılı aşkın süredir robotlar, insanlığın hayallerini süsleyen mekanik cihazlar oldular. Bu durum teknolojinin günden güne gelişimiyle birlik büyük bir ivme kazandı. Günümüzde ise robotlardan ayrı bir yaşam sürdürmemiz oldukça zor. Robot dendiğinde ilk akla gelen robotlar android denen insansı robotlardır. Fakat birçok sektör insansı olmayan robotları sıklıkla kullanmaktadırlar. Örneğin otomativ sektörü araç parçaları birleştirmede daha ince işçilik çıkarabildikleri için robotları tercih ederler.

Robotlar günümüzde ev ortamında da üretilebilir hale gelmişlerdir. İnternetten kolayca edinebileceğiniz birkaç devre ve kartla kendi ihtiyacınız ve isteğinize göre robotları geliştirmeniz mümkündür. Bu durum birçok hevesli topluluk ve girişimciler oluşturmuştur. Teknoloji ve son yıllarda iyiden iyiye adından bahsettiren Do it Yourself (Kendin yap) akımı Makerları ortaya çıkardı. Makerlar Teknolojiden yardım alarak gün içerisinde yaptıkları hareketleri kolaylaştırmaya yönelik çeşitli robotlar ve icatlar yaparlar. Makerlık sadece bununla kalmaz fikri masada tutmak yerine onu gerçekleştirmeye yönelik icraatlarda bulunurlar.

Dünya çapında birçok maker bulunur ve bu makerlar toplanarak çeşitli etkinliklerde bir araya gelirler. Etkinlikler, Maker felsefesini yeni gelenlere tanıtmak ve onlara bu yaşayış biçimini benimseterek gündelik yaşamlarına uygulamalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilirler.

Türkiye’de maker kavramını benimseyerek harekete geçenler için oluşturulmuş Robotistan, makerların buluşma noktası haline geldi. Evde kendin yap mottosuyla geliştirilebilecek robotlar, dronelar ve giyilebilir teknoloji için malzemeler satın alabileceğiniz Robotistan, sizleri geleceğe davet ediyor. Dünyanın önde gelen robotik malzemeleri Arduino ve Raspberry Pie gibi çeşitli ürünleri tek bir çatı altında sizlere sunan Robotistan, üzerinde çalışacağınız robotunuz için en son teknoloji malzemeleri sunuyor.

Satış sonrası desteğini de kullanıcılarından esirgemeyen Robotistan, siparişinizin her aşamasında yanınızda duruyor. Müşterisinin %100 memnuniyeti için çalışan Robotistan, e-mail ve telefon yoluyla müşteri hizmetlerine kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyor. Siz de ilk robotunuzu yapmak için harekete geçin ve Maker hareketinin bir parçası olun!

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.