Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

evde diş beyazlatma yöntemleri

Gülümserken dişlerinizin beyaz görünmediğinden şikayetçi oluyorsanız mutlaka dişlerinizin bu sorunun çözmelisiniz. Evde kendinizin uygulayabileceği kolay ve basit yöntemler ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

Yıllardır en çok bilinen diş beyazlatma malzemesi karbonattır. Dişlerinizi temizlerken aynı zamanda diş taşlarını da yok eder.Sofra tuzu da kullanabilirsiniz. Dişlerinizi beyazlatırken aynı zamanda diş etleriniz için de oldukça faydalıdır.Mikroorganizmaları öldürürken bakım yapmaktadır. Örneğin; 1 tatlı kaşığı karbonatı ile bir tutam tuzu karıştırarak içine birkaç damla sirkeyi ilave edin.Bu karışımı diş fırçanıza sürerek dişlerinizi fırçalayın. Çok sık kullanmanız durumunda diş minesine zarar verebileceğinizi unutmayın. Ayda bir veya iki kere kullanmanız tavsiye edilir.

Limon kullanarak temizleme yapmayı düşünüyorsanız bunu kesinlikle yapmayın. Tuzlu su karışımına zeytin koyarak bir süre bekletin ve bu suyla gargara yapın. Hem diş etleriniz güçlenirken hem de diş eti kanamalarınız yok olacaktır. Ayrıca muz kabuğu ile dişlerinizi sürterek temizleyebilirsiniz. Böylelikle pahalı yöntemler ve kimyasal uygulamalara gerek kalmadan dişlerinize beyazlık sağlayabilirsiniz.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir