Eskişehir’deki Evimiz

Yine üniversite sınavı dönemi geldi. Çevremde sınava girecek öğrencileri görünce geçen yıl bu tarihlerdeki heyecan ve telaşımız geldi aklıma. Çok şükür kızım sınavı başarıyla atlattı ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünü kazandı. Bu bölümü o kadar çok istiyordu ki başka bir şehirde okumasını göze alarak onu destekledik ve onun sevincine ortak olduk.

Eskişehir’e çok yıllar önce bir kere gitmiştim. Aradan geçen zamanda çok şey değişmişti muhakkak. Eskişehir’in methini duyuyorduk ve kafamızda bir imaj vardı elbette ama sonuçta bilmediğimiz, tanımadığımız bir şehirdi. Bu bilinmezliğin heyecanıyla trene binip kızımla okulunu görmeye gittik. İnsanlarının sıcaklığı trenden indiğimiz ilk andan itibaren beni sardı. Yardım ve yol sormak için konuştuğumuz her kişi bize güler yüzle ve canla başla yardımcı olmaya çalıştı. Kızımla şehrin düzenli ve çağdaş görüntüsüne hayran kaldık. Tabii ki ilk istikamet kızımın okulu oldu. Ardından da kendimizi Porsuk Çayı kıyısına attık. Ne de olsa burasının Eskişehir’in en önemli simgelerinden biri olduğunu biliyorduk. Porsuk kıyısı ve Adalar bölgesi gerçekten cıvıl cıvıl ve çok hoştu. İlk iş karşımıza çıkan şirin bir dükkânda Eskişehir’in meşhur çiğ böreğinden yedik. Şimdi keyfimiz tam olarak yerine gelmişti. Kıyıda bir kafede kahvelerimizi yudumlarken kızım, ‘’Anne burada bir ev kiralasak’’ dedi. O ana kadar hep yurtta kalacağını planlamıştık ama şimdi bu fikir çok hoşumuza gitmişti. O akşam geri döneceğimiz için dolaşıp ev aramamız imkânsızdı ama ben döner dönmez internette arayışlara başladım.

Eskişehir kiralık daire” başlıklarına tıklayarak geziniyordum. Karşıma ilk çıkanlardan biri de Zingat.com emlak sitesi oldu. Siteye girince bir daha çıkamadım, daha doğrusu çıkmama gerek kalmadı. Eskişehir’in profili hakkında tüm bilgiler, fiyat analizleri, kiralık-satılık daire fiyatları, Eskişehir bölge raporu, hepsi önüme geldi. Evi kiraladım ve Eskişehir’e geldiğimizde seçimimin doğruluğu konusunda yanılmadığımı gördüm. Okul açılalı 6 ay oldu. Ben de kızımın yanına sık sık geliyorum. Burayı öyle çok sevdim ki acaba Zingat’tan Eskişehir’de satılık daire fiyatlarını araştırsam mı diye düşünmeye başladım. İyi ki kızım bu okulu kazanmış.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir