Eski Telefonunuzu Güvenlik Kamerasına Çevirebilirsiniz

Artık kullanmadığınız veya kenarda duran eski bir akıllı telefonunuz varsa bunu bir güvenlik kamerası olarak değerlendirmeniz oldukça kolaydır. Güvenlik konusunun ne kadar önemli olduğunu herkes bilse de ekonomik maliyetler nedeniyle her zaman erişim sağlanamayan bu teknolojiye erişim her zamankinden çok daha ekonomik ve kolay bir hale gelmektedir.

Wıkıleaks belgelerini açığa çıkaran ünlü Edward Snowden’ın yapmış olduğu bir uygulama olan Haven sayesinde herhangi bir Android cihazınıza güvenlik kamerası özelliği kazandırabilirsiniz. Tek kaynağın internet olduğu bu sistemde güvenlik kamerası gibi çalışan bir düzeneği istediğiniz alana yerleştirebilirsiniz. Öncelikle akıllı telefon ile Haven uygulamasını Google Play Store’dan indirmelisiniz. Kurulum yapmadan evvel telefonu sabitleyebileceğiniz ve internetin çekeceği bir yer olmasından da emin olmanız gereklidir. Uygulamadan da fotoğraf, video ve dosya erişimlerine izin vererek gerekli adımları tamamlamanızın ardından kameranızın görüş açısı telefon ekranınıza gelecektir. Ön ya da arka kamera seçeneklerini ayarlayabilirken hareket algılamanın da hassasiyetini ayarlamanız mümkündür. Ses hassasiyetini de manuel olarak ayarladıktan sonra artık telefonunuz bu uygulama üzerinden herhangi bir ses ve hareket algıladığında güvenlik kamerası gibi çalışmaya başlayarak kayıt almaktadır.

Uygulamanın güvenilirliğini ve kullanım özelliklerini destekleyen bir başka özelliği ise sizden bir telefon numarası istemesidir. Böylelikle telefonunuzda video kayıt özelliğindeki bir gelişme esnasında size bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir