En Çok Karşılaştığımız Chrome Hataları ve Çözüm Önerileri

en-cok-karsilastigimiz-chrome-hatalari-ve-cozum-onerileri

Dünyanın en iyi web tarayıcısı konumundaki Google Chrome, rakiplerine oranla bazen can sıkıcı problemlere neden olabiliyor. Bazen sekmelerin donması, web sayfalarının açılmaması veya profilimizin açılamaması gibi sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Web sayfalarında gezinirken ya da çalışırken karşılaşılan bu problemlerin çözüm önerilerini kaçırmayın…

Sekmelerin veya pencerenin donması

İnternet tarayıcılarının ortak sorunu olan sekmelerin ya da pencerenin bir anda donması sorunu çekilmez olabiliyor. Onlarca sekmede çalışan biri olarak fazla karşılaştığınız sorununuzu çözebilirsiniz. Shift + Esc kısayol tuşlarıyla Chrome Görev Yöneticisini açıyoruz ve tüm çalışan sekmelerin listelendiği pencereden sorun yaşanan sekmeyi seçerek İşlemi Bitir komutu vermelisiniz.

Tarayıcı ayarlarını sıfırlama

Chrome’un temizleme aracı ya da antivirüs programıyla problem, çözemediyseniz tarayıcının ayarlarını tamamen sıfırlamayı deneyin. Chrome menüsüne tıklayın ve Ayarlar – Gelişmiş Ayarları Göster sekmesinden sayfanın en aşağısına inin ve Ayarları Sıfırlayını tıklayarak işlemi başlatın.

Flash’ı devre dışı bırakma

Google Chrome’da karşılaştığımız hata iletilerinden biri de Adobe Flash Player ile ilgili eklenti hatası. “Flash eklentisi çöktü” gibi bir hata alırsanız adres çubuğuna chrome://plugins/ yazarak ulaşabileceğiniz Eklentiler sekmesinden Adobe Flash Player’ı devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.