Efsane ICQ Yeni Özellikleriyle Geri Döndü

Efsane ICQ yeni özellikleriyle geri döndü

Hızlı ileti ve anlık mesajlaşma programların efsane ismi ICQ geri dönüyor. Uzun bir süredir PC platformunda olan ICQ artık mobil platforma da destek vererek hiç bir ücret almadan SMS, görüntülü ve sesli konuşma ayrıca konferans verme gibi ekstra özellikleriyle mobil platforma adımını attı.

İnternetin dünyada ve Türkiye’de yeni yeni ortaya çıktığı zamanlarda, akıllı telefonların hatta sosyal ağların olmadığı zamanlarda, bilgisayarlar için insanların çokça kullandıkları bir anlık mesaj sistemiydi ICQ.

ICQ’nun işitildiğinde insanı heyecanladıran uyarı sesi, mesaj yazarken çıkan o daktilo sesleri, küçük sayılı kullanıcı numarası ve çiçekli logosuyla övgülere layık olan ICQ yeni ve komple Türkçe arayüzü ile hasretini dindirdi.

Mail.ru bünyesinde ve desteği ile ICQ’nun mobil uygulamaları Türkçe arayüzle birlikte yeniden tasarlandı. Her ne kadar bir zamanlar internetten iletişim konusunda lider olan ICQ, son zamanlarda koltuğunu kaptırmıştı. Ama ICQ yeni mobil uygulamaları sayesinde  sesli ve geliştirilmiş görüntülü sohbet, konferans sohbeti, yüzlerce icon ve arkaplan resim özellikleriyle büyük bir kullanıcı ağı oluşturmaya hazır görünüyor.

ICQ’nun mobil uygulamasını indirmek isteyenler için yapmaları gereken sadece uygulama mağazasından ( App Store, Google Play Store vb. ) ICQ’u yüklemeleri yeterli. Uygulamayı kullanmak için herhangi bir kullanıcı adı veya şifre belirlemenize de gerek yok! Ama eskiden ICQ yüklemişseniz ICQ numaranızı yazarak da kullanmaya başlayabilirsiniz.

1 Yorum

  1. sebastiyan

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir