Devrimsel PC HP Sprout

hp sprout

Hewlett Packard (HP) şirketinin sergilediği Sprout PC adlı masaüstü bilgisayarında akıllı tarama yapan ve projeksiyon sistemine sahip geleneksel klavye ve Mouse rolünü oynuyor.

Sprout PC bilgisayarı 23 inçlik dokunmatik monitör, Intel i7 işlemci, 1 TB kapasitesinde sabit disk ve 14,6 mega piksellik ön kamera ile donatılmış ve Windows 8.1 işletim sistemi ile çalışıyor.

Sitemizin araştırmaları sonucu ulaştığımız bilgilere göre, ancak monitörün önünde geleneksel Mouse ve klavye yerine özel halı var ki, monitörün üstüne sabitlenmiş özel projektörün yardımıyla tarif aynı perdede projeksiyon görevi yapılıyor.

Bu projeksiyon Intel Corporation’ın RealSense 3D çok kameralı sistemi, HP nin haneli projektörü ve LED aydınlatıcı ile donatılmıştır. Bu durumda halı kullanıcının isteğine göre dokunmatik panele dönüşür. Sistem, hatta iki ve üç boyutlu nesneleri tarama yapmaya, sonra sanal mekânda onlarla manipüle sağlar.

Sprout 9 bilgisayarı 9 Kasım itibari ile satışa çıkarıldı.

Bir önceki yazımız olan Asus Memo Pad 10 ME103K başlıklı makalemizde asus, Memo Pad 10 ve SonicMaster hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Yorum

  1. ahmet

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir