Casper Via V8

casper via v8

Kutu Açılımı

Casper VIA V8’in kutusunu açıp telefonu elimize aldığımızda çok görmediğimiz bir şeyle karşılaşıyoruz. Telefonun koruyucu kılıfı üstünde geliyor. Arka kapak koruyucusu var yani. İçinden ekranı korumak için bir film çıkıyor. USB adaptör, kulaklık çıkıyor. Yedek silikonlar koymuşlar, sim kartı açmak için gerekli olan ataç çıkıyor.

Teknik Özellikler

Mediatek 6592T işlemci yongası mevcut. Birçok üründe karşımıza çıkıyor Mediatek. Yeni çıkan birçok telefonda Mediatek’in gerçek 8 işlemcili versiyonunu görebiliyoruz. Pazarlama faaliyetlerini rahatlatıyor. 8 işlemci yeni karşımıza çıkmıyor fakat önceki 8 işlemciler genellikle 4+4 şeklinde oluyordu ki artık 8 işlemci direk olarak geliyor.

Yapısı olarak ince bir telefon ile karşılaşıyoruz. Kalınlığı 7mm ama 151gr ağırlığında. Çerçevesi metal, boya değil. Uzun süredir metal olan bir kasa ile karşılaşmamıştık. Arkasında ki kamera da hafif bir çıkıntı mevcut. Arka kapak kesinlikle açılmıyor. SD kart takılmıyor fakat Casper VIA V8 32 gb olarak bizlere sunulduğu için SD karta gerek duyulmuyor.

iPhone 5S tasarımını yansıtıyor genel olarak. Yan tarafında ses açma ve ekran kilidini aynı tarafa koydukları için insan ilk hangisine basacağım diye karıştırabiliyor. 5inç, Full HD, 441 ppi bir ekran bize sunulmuş VIA V8’de.

Mali 450 grafik işlemcisi var. 3500 mAh pili var. 16 megapixel arka kamerası, 8 megapixel Özçekim kamerası var. Android 4.4.2 Kitkat içinde yüklü olarak geliyor. Ekranı Gorilla Glas 3 olarak geliyor. Fiyatı da makul sayılabilecek bir düzeyde 1200TL olarak geliyor. Aynı işlemciyi kullanılan diğer telefonlara göre biraz pahalı satıyor aslında. Fakat piyasa da biraz daha düşecektir Casper VIA V8.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.