Casper Via V5 İncelemesi

casper via v5

Akıllı telefon pazarında iddialı bir grafik izleyen Casper, çok güvendiği V8’den sonra şimdi de orta segmentte olan VİA V5 akıllı telefonu resmen duyurdu.

Telefonun 5 inçlik IPS ekranında 720p çözünürlük yer alırken sadece 145 gr. ağırlığa sahip. Cihaz 1GB RAM ile desteklenirken,16GB artırılabilir depolama kapasitesi mevcuttur. 13MP çözünürlüğündeki arka kamerası Full HD video kaydı yapabilirken ön tarafta da 5MP çözünürlüğünde bir kamera içermektedir. Bu özelliği ile günümüzde popüler olan selfie çekimini kolaylaştırıyor.

VIA V5 temassız iletişim özelliği ile kilit açma,çağrı susturma, gezinti gibi komutları bir el hareketinizle uygulama imkanı sunuyor. Bu özelliği kullanmanız için cihazınızı ekranı yukarıya bakacak şekilde konumlandırıyorsunuz. Daha sonra yapmanız gereken tek şey elinizi sensörün üzerinde hareket ettirmek.

Casper VIA V5,incelik ve hafifliğin yanı sıra, işlemci hızı, geniş ekranı ve fotoğraf kalitesiyle mobil cihazlarda farklı beklentileri olanlara hitap ederken kullanıcılarına teknolojinin son imkanlarını sunmaktadır.Almak isteyenler için Casper VIA V5, 799 TL fiyat ile kullanıcılarını bekliyor.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.