Bir Sitenin WordPress Olup Olmadığı Anlamanın Yolları

bir-sitenin-wordpress-olup-olmadigi-anlamanin-yollari

Herhangi web sitesini ziyaret ettiğimizde, hangi altyapıyı kullandığını merak edebiliyoruz. Eğer, WordPress altyapısı kullanılıyorsa bunu anında öğrenmek çok kolay. Ufak tefek yöntemlerle, bir web sitesinin WordPress olup olmadığını sizde öğrenebilirsiniz.

Admin Yolunu Kontrol Etmek
WordPress altyapısını kullanan web sitelerinde, eğer farklı bir yönetici paneli seçilmemişse erişim linki standart hepsinde aynı olabiliyor. websitesi.com/wp-admin yazarak kontrol ettiğinizde panelin erişim sayfası açılıyorsa, sitenin WordPress olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Giriş Paneli

Giriş paneli her WordPress alt yapılı olan sitede bulunan sayfalardan biri. Kullanıcı girişi veya yönetici girişinin yapıldığı bu direkt sayfaya ulaşmak için sitenin sonuna /wp-login.php ekleyerek adrese giriniz. Eğer sayfa açılıyorsa, WordPress olduğundan artık emin olabilirsiniz.

Kaynak Kodları Erişimi
Bir web sayfasının WordPress olup olmadığı anlamanın bir başka yolu ise sitenin kaynak kodlarını kontrol etmek. Merak ettiğiniz web sitesi açıkken sağ tıkla birlikte ‘Sayfa Kaynağını Görüntüle‘ sekmesine tıklayınız. Daha sonra CTRL + F kısayolunu kullanarak  Wp-content, wordpress, wp-includes terimlerinden herhangi birini arayarak bunları buluyorsanız sitenin WordPress olduğunu anlayabilirsiniz.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.