Avrupa’da Windows Phone Zayıfladı

windows phone

Kantar Worldpanel ComTech araştırma şirketi küresel akıllı telefon pazarında durumu izlemeye devam ediyor. Yeni rapor 2014 yılının üçüncü çeyreğinin sonucuna göre tasarlanmıştır.

Sitemizin araştırmaları sonucu ulaştığımız bilgilere göre, 2014 yılının Temmuz-Eylül aylarında İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya, Almanya ülkelerinde iPhone akıllı telefonunun pazar payı yıllık hesaplamada % 1.5 artarak 15.4  oldu. Avrupa’da, ayrıca Android platformunun payı artarak %73.9 olmuştur.

Windows Phone platformunun pazar payı %0.3 azalarak %9,2 oldu. Sadece İtalya’da WP smart phonelarına talep arttı: geçen çeyrek ülkedeki akıllı telefon satışlarının 15,2%i WP smart phonelerinin payına düştü ki, bu da geçen yılın aynı dönemine göre% 1.5 yüksektir.

İspanya’da Android platformunun payı %90,4’dir ve öncülük etmeye devam ediyor. iOS ve Windows Phone platformlarının bu akıllı telefonlar pazarında payları sırasıyla %6,3 ve %3’dür.

Bu yılın üçüncü çeyreğine göre İngiltere’de Android mobil işletim sisteminin pazar payı %58,2’dir. iOS platformunun payı %31dir, bir yıl önce bu rakam 29,3% olmuştur. Windows Phone payı geçen yıl % 10 iken, şimdi %9,6’a dek düştü.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.