Artık Tüm İOS Uygulamaları 64 Bit Üzerine Kodlanacak!

ios 64 bit

Apple şirketi, yeni nesil iPhone ve iPad’lere 64 işletim sistemini getirdi, bu sayede uygulamalar daha hızlı bir şekilde kullanılabiliyor, cihazlar’da açılmayan çoğu uygulamalar açılabiliyor, cihazlara yüklenen uygulamalardan daha güçlü bir verim alınabiliyor.Kısaca özetlersek yeni teknoloji kullanmak kolaylaştı.

Apple şirketi şimdi ise tüm 32 bit kodlarını önemli  ve iyi bir amaç için kaldıracak. Ve tüm 32 bit işletimi üzerine kodlanmış olan kodları 64 bit işletimi üzerine kodlayacak.

Apple şirketinin Cupertino bölümü, 1 şubattan sonra artık tüm kod geliştiricilerine yeni İOS uygulamaları için 64 bit kodlama desteğini zorunlu hale getirecek.Tüm İOS uygulamaları 64 bit işletiminin üzerine kodlanılacak.

Şuanda App Store’de bulunan 32 bit işletimine sahip uygulamalar silinmeyecek ama 1 şubattan sonra 64 bit desteği zorunlu kılınacağından dolayı o programlar 64 bit işletiminin üzerine güncellenecek.Yeni eklenen tüm İOS uygulamaları 64 bit işletimi ile eklenilecek.

Bu yapılacak olan değişim ileride tüm Apple ürünü kullanıcıları için önemli bir etki yaratacak. Çünkü artık cihazlar 32 bit ve 64 bit işletimini aynı anda kullanmayacağı için,zorlanmaya olmayacak ve uygulamalardan daha iyi verim alınacak.

Program tasarımcıları yeni oyunları ve uygulamaları 64 bit üzerine kodlayacağı için uygulamalarda gözle görülür bir performans farkı ve hız farkı olacak. Apple ürünü kullanıcıları artık daha sabit uygulamalar erişebilecek.

32 bit desteğinin bir anda kesileceği düşünülmüyor ama yavaş yavaş kaldırılacağı düşünüyor.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir