Araç Krom Kaplama ve Yararları

Son dönemde araçların dış boyasını korumak ve kolay çizilmesini engellemek, kazalarda daha az hasar almasını sağlamak adına araç krom kaplama işlemini yaptırmak popüler bir hale geldi. Araçların hem dış yüzeyine yapılan bu işlem istenirse aracın tamamına ya da belirli bölmelerine yaptırılabiliyor. Bu işlem sayesinde hem araçlar çok daha az hasar alıyor hem de araç daha güzel bir görüntüye kavuşmuş oluyor. Aracın dış yüzeyinin de parlak bir hale gelmesini sağlayan bu sistem en çok sahil kesiminde bulunan araçlara yaptırılması tavsiye ediliyor. Çünkü deniz havası ve tuzu aracın kaportasının çok daha kolay yıpranmasına neden oluyor. Bu etkiyi azaltmak adına bu tür işlemlere ihtiyaç duyulabiliyor.

Araç krom kaplamanın bir avantajı da güneş lekelerini ve güneşe bağlı olarak araç üzerindeki boyanın yıpranmasını ve dökülmesini engellemesidir. Bu sayede aracın dış yüzeyi ilk günkü gibi korunmuş olur. Araç krom kaplama parlak yapısı sayesinde güneş ışınlarının araba üzerinden sekmesini sağlayacağı için özellikle yaz aylarında arabanın içerisinde bunaltıcı bir sıcaklık olmasını engelleyecektir. Bununda yanında araç kaportalarında güneş yanığı denilen durumun oluşmasını engellemesi açısından araç krom kaplama modelleri çok faydalıdır. Araçlar için oto aksesuar krom kaplama modelleri çok daha şık bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır. Ayrıca krom kaplama modifiye yapılan araçlarda sıkça kullanılmaktadır. Araca ekstra bir yük yapmadığı ve hafif bir malzeme olduğu için her araçta rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Krom kaplama araçlar çok şık bir görüntüye sahip olduğu için trafikte bu araçlar giderek artmaktadır. Üstelik araç krom kaplama fiyatları boyaya göre çok daha yüksek olmasına rağmen yine de sıklıkla tercih edilmektedir. Araç krom kaplama fiyatları, araca takılacak olan krom kaplamanın kalitesine göre de değişmektedir. Krom kaplamanın kalitesi arttıkça, dayanıklılığı ve ömrü de uzayacaktır. Araç krom kaplama fiyatları kalitenin yanında arabanın modeline göre de büyük bir değişiklik yaşamaktadır. Bazı araçlarda krom kaplama yapmak çok daha zorlu olduğu için bunlarda çok daha fazla işçilik vardır. Doğal olarak da bu araçlarda krom kaplama fiyatları artmaktadır.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir