Apple’dan Avrupa’ya 1.7 Milyar Euro ile Büyük Yatırım

appledan-avrupaya-1-7-milyar-euro-ile-buyuk-yatirimApple, Avrupa’da yeni bir projeye hazırlanıyor.0 yenilebilir enerjiyle çalışabilecek iki tane veri merkezi inşa ederek,faaliyete geçirmeyi planlıyor.

Teknoloji sektöründeki öncü firmalardan biri olan Apple, Avrupa’ya ultra teknolojik olan iki veri merkezi kuracağını duyurdu. İrlanda’daki Galway bölgesi ve Danimarka’nın merkezi olan Jutland’da yapılacağı planlanan tesisler Avrupa’daki müşteriler için iTunes Store, iMessage, App Store ve Siri dahil Apple’ın bütün online hizmetlerini destekleyecek.

 

Bütün Apple veri merkezleri gibi, bu yeni tesislerde de ilk günden itibaren tümüyle temiz ve tamamen yenilenebilir enerji kaynakları kullanılacak. Apple ayrıca,rüzgar veya diğer kaynaklardan gelecekte güç sağlayacak ek yenilenebilir enerji projeleri de geliştirmek için yerel iş ortaklarıyla birlikte entegre olarak çalışacak.

Her biri 166.000 metrekare olacak ve kendi topluluklarına ek faydalar sağlayacak tasarımları bulunan bu iki veri merkezinin faaliyetlerine ise 2017 yılında başlaması bekleniyor. İrlanda dolaylarında proje için Apple önceden yerel olmayan tarzda ağaçlar yetiştirip kesmek için kullanılan bir arsayı alarak Derrydonnell Ormanı’na bu şekilde yerel ağaçlarını geri kazandıracak. Proje, bölgedeki bütün okullar için de bir açık hava eğitim mekanının yanı sıra halk için bir yürüyüş yolu da sağlayacağını duyurdu.

Ayrıca yapılacak olan tesis,içindeki ekipmanların fazla ısısını tutarak,civarda yaşayanların evlerinin ısıtılması için de bölge ısıtma sistemine aktaracak şekilde tasarlandı.

6 Yorumlar

  1. çengiz paça
  2. mali
  3. orhan
  4. Tuğay
  5. teknoloji haberleri
  6. Atakan

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir