Android Programları Bilgisayarda Çalıştırma

BlueStacks

Bu yazımızda Android işletim sistemi kullanan tablet ve telefonlarda çok kullanışlı olduğu halde bilgisayara uyarlanamayan programları bilgisayar ortamında çalıştırabileceğiz.

Android programlar ve oyunlar Play Store aracılığı ile Android platformlara indirilmekte. Binlerce yaşam kolaylaştırıcı program ve oyunla tabletler ve cep telefonları gün geçtikçe kullanım alanlarını genişleterek neredeyse ataları olan bilgisayarlara kafa tutar hale geldiler. Tüm programlar bilgisayar ortamında yazıldığına göre neden android programları bilgisayarlarımızdaki Windows/ Linux/ veya Mct. İşletim sistemlerinde kullanamıyoruz? Bütün mesele ekonomi etrafında dönüp dolaşıyor. Google bütün dünyaya hakim bir arama motoru ve Play Store aracılığı ile android tabanlı programları 1 dolar ile 50 dolar arasında değişen fiyatlarla satmaktadır.

Gelecek yazımızda bu programların nasıl ücretsiz olarak kullanılabileceği hakkında bir makale yazacağız. Bu yazımızda ise Android işletim tabanına uyumlu programların Windows ortamında nasıl kullanılabileceğini anlatacağız. Zira tüm dünyanın kullandığı android programlar gün geçtikçe kullanım tabanını genişletiyor.

Son derece kullanışlı ve az yer tutan bu programlardan biri herkesin bildiği WhatsApp programı. Bu programı bilgisayarda kullanabilmek güzel olmaz mıydı? Cevabınız evet ise hemen bu işi nasıl yapacağımızı anlatalım. Bilgisayarınıza basit bir program indirmeniz gerekiyor. Programın adı BlueStacks… Bu program sayesinde artık android programları kendi bilgisayarınızda kullanabilirsiniz! Programı indirmek çok basit olduğu kadar programın kullanımı da çok basittir. Programı bilgisayarınıza indirdikten sonra kurulum için yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Kurulumun son aşamasında ise 10-15 dakika beklemeniz gerekebilir. Programı kurduktan sonra telefonunuzu olduğu gibi bilgisayar ortamına yerleştirmiş olacaksınız. Artık dilediğiniz kadar android programını bilgisayar ortamında kullanabileceksiniz.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir