Akıllı Telefonlarda Pil Ömrünü Uzatmak

telefonuzun pil ömrünü uzatmak

Hangi akıllı telefonu kullanıyor olursanız olun, pil sorunu her telefon için şu anlık mevcut. Fakat bunları kolay yollar ile azami süreye getirebiliriz. Bu bağlamda pil ömrümüzü uzatmak için yapabileceğimiz birkaç önemli detay var.

Arka plan Parlak görüntüler mevcut ise pil ömrünüzün %20’si buraya gidecektir sadece. Parlak görüntü derken, arka planı beyaz ise, ya da çok canlı renkler var ise pilinizin yarısı bu arka planı aydınlatmak ile geçiyor demektir. Arka planınız siyah odaklı bir resim yaparsanız piliniz ömrüne ömür katacaksınız.

Android kullanıcıları için dikkat etmeleri gereken bir nokta da Adobe Flash uygulaması. İşinize yaramıyorsa o an bu uygulamayı kapatın. Çünkü telefonunuzun pil ömrünü oldukça kısaltan bir uygulama.

Oda sıcaklığında telefonunuzu şarj etmeye özen gösterin. Telefonunuzun pili, çok soğuk ve çok sıcak ortamlardan etkilendiği için pil ömrü azalacaktır. Oda sıcaklığında kullandığınız ve şarj ettiğiniz aletleriniz daha uzun ömürlü olacaktır. Ortalama sıcaklık 15 ile 25 derece sıcaklık arasıdır.

Uygulamalarınızı güncel tutun. Uygulamalarınızı güncel tutmanız, yazılımın düzgün çalışması ve gereksiz hatalara yer vermemesi için yapılır. Ufak düzeltmeler pil ömrüne katkıda bulunabilir. Stabil uygulamalar olması için güncellemeniz gerekiyor.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir