Akıllı Telefonlar

akıllı telefonlar

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanların ihtiyaçları da değişti. Önceleri lüks olarak görülen cep telefonları, arabalar, bilgisayar artık hayatımızın vazgeçilmezleri oldu. Özellikle Android ve İOS işletim sistemlerinin teknoloji ataklarıyla hayatımıza yön veren bir cisim girdi: akıllı telefonlar.

Yaşlısından çocuğa, zengininden fakirine kadar herkese hitap eden bu akıllı telefonlar 3-4 yıl içerisinde bizden biri oldular. Bu kadar çabuk hayatımıza entegre olmlarının sebebi ise bir cep telefonundan fazlası olmalarıdır. Bir öğretmen için ansiklopedi, bir şoför için navigasyon, dini bütün bir insan için  ezanını okuyan hoca, bir çocuk için game center… Bu kadar fazla özelliğin bir seçenekte bulunması elbette onu vazgeçilmezler haline getirdi.

Akıllı telefonlar hayatımıza girdikten sonra  çok yenilendi. Bir İpone 3S ile İphone 5S arasındaki fark körün bile görebileceği bir nitelikte. Anşılan o ki akıllı telefon akımı kendini geliştirdiği sürece insanlığın bir parçası olmaya devam edecek.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.