35 Milyon Dolara Alan Adı

35 milyon dolara alan adı

Eskiden belirli bir URL adresi yazarak girdiğimiz sitelere ulaşmak şimdi arama motorları üzerinden yaptığımız arama sonuçlarıyla çok basit bir hale geliyor. İstediğimiz kelimede iyi bir alan adına sahip siteler ise çok karlı işler yapabiliyor.

İşte arama sonuçlarında üstlerde olmak internet dünyasında çok fark yaratan unsurlardan. Yine de öyle bir alan adına sahip siteler var ki üstlerde çıkmasa bile “nokta atışı yaparak” kullanıcıların dikkatini üzerine çekiyor. İşte böyle alan adlarından biri olan “holiday.com” domaini kısa süre önce açık arttırma ile satışa sunuldu. Alan adının sahibine göre bu alan adının değeri tam 35 milyon dolar değerinde.

Açık arttırmalar düzenleyen ayrıca “holiday.com” alan adının satışını yapacak olan Vreathe Luxury isimli şirket, yayınladığı haberde “holiday.com” alan adını “tatilin kutsal kasesi” olarak tanımladı. Bir habere göre ise Breathe Luxury firması uzun süredir elinde tutduğu “holiday.com” alan adı için teklifler almış fakat satmak istememiştir. Bunun nedeni ise internetde alışveriş büyüdükçe alan adının daha da pahalanacağı sonucu olmasıdır. Şimdiyse 05.11.2014 tarihinde Londra’da gerçekleşecek olan B2B açık arttırma etkinliğine kendisini hazırlayan firma, rekor düzeyde bir teklif verilmesini bekliyor.

Eğer “holiday.com” beklentileri aşarak 35 milyon dolardan fazla miktara satılır ise, 30.2 milyon dolara alıcı bulan “privatejet.com” ve 35.6 milyon dalara alıcı bulan “insurance.com” gibi alan adlarını geride bırakacak ve rekor bir fiyat ile tarihe geçecek.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir