2016’nın Öne Çıkan Modeli: HTC 10

htc10

2016’da büyük merak uyandıran ve çok konuşulan HTC 10, özellikle işlemcisi, estetik özellikleri ve yüksek kalite kamerası ile dikkatleri üzerine toplamaya başladı. Chip’in şuradaki linkinden detaylarına ulaşabileceğiz bu model, 2999 TL fiyatı ile iPhone’dan sonraki en pahalı ikinci telefon olarak yerini aldı. Modeli bu fiyata değer kılan özelliklerinden ise aşağıda kısaca bahsediyoruz.

Taiwan markasının son yıllarda çıkardığı Android modeller ağır eleştiri almaya başlamış ve kar oranları piyasadan çekilecekleri sinyallerini verecek derecelerde düşmüştü. HTC 10’a şirket tarafından piyasa ki yeni bir sayfa gözüyle bakılıyor. İlk bakışta göze çarpan tasarımı ile metal gövdesini cam yüzeye kadar ince kesimle sürdürmesi modeli çarpmalara daha dayanıklı hale getiriyor. 3 cm’e varan ince yapısı sayesinde kullanıcıya kolay bir tutuş sağlıyor. Ekranı ise 5.2 inç boyutunda ve %30 daha fazla renk sunma özelliğine sahip.

Android Marshmallow 6.0.1 işletim sistemi ile arabirimde özellikle Google ile ilgili pratik bir sadeleşmeye giden HTC 10, bu özelliği ile performans anlamında da kazanç sağlıyor. Böylece müzik, fotoğraf, video gibi uygulamalara hem HTC hem Google’da rastlama sorununa da çözüm getirmiş bulunuyor. Ayrıca Boost+ sayesinde oyun oynarken bataryada meydana gelen performans kaybını da engelliyor.

2.2 GHz gücüyle çalışan Snapdragon 820 işlemcisi 2+2 çekirdekli Kyro yonga setinden oluşan bu işlemci, daha az ısınıyor ve daha az enerji tüketiyor. Ayrıca Adreno 530 grafik birimi, X12 LTE modemi, CAT 9 bağlantı hızı, performansa büyük katkı sağlayacak olan 4 GB RAM’I, Anroid 6.0.1 işletim sistemi ve 32 GB depoloma kapasitesi ile kullanıcılara birinci sınıf bir teknoloji sunuyor.

Parmak izi sensörü tek kademeli olarak çalıştığı için, parmağınızı tuşun üstüne getirdiğiniz anda sizi tanıyan bu sistemin algılama hızı çok iyi. Boomsound sayesinde ses kalitesinden maksimum performansı elde etme şansını size sunan HTC 10 için ayrıca akıllı telefonlar arasında kulaklıkları en iyi performans eden model diyebiliriz.

Quick Charge 3.0 ile hızlı şarj özelliği sunan HTC 10, iki güne kadar pil ömrü iddiasına sahip. Ayrıca kamerası ile de ön plana çıkan bu model, optik imaj sabitleyici ön kamerası olan ilk model.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.