Promosyon Ürünleri

promosyon

Merhaba;

Bu yazımızda sizlere promosyon ürünlerinden bahsedeceğiz. Daha önceleri sadece yılbaşlarında akla gelen  promosyon ürünleri  artık değişken ürün seçenekleri sayesinde yılın her zamanında ihtiyaç haline gelmiş ürünlerdir. Promosyon ürünlerinin amacı firmanızın, kurumunuzun tanıtımını yaparak müşterilerinize onların gönlünü hoş edecek hediyeler vermektir.

Yıl içerisinde firmaların katıldığı fuarlar, tanıtım gezileri, müşteri ziyaretleri, müşteri etkinlikleri gibi bir çok organizasyon olmaktadır. Bu organizasyonların amacı firmanın tanıtımını yapmak olduğuna göre promosyon ürünleri de bu tür etkinliklerde kaçınılmaz oluyor. Yapılan etkinlikte firmaya ait baskılı ürünler muhattaplara sunularak akılda kalıcılık sağlanıyor ve bu sayede firmanın etkili bir tanıtımı oluyor. Her ne kadar firmalardan sıkça bahsetmiş olsak da promosyon ürünleri kurumlar tarafından da çok tercih edilmektedir. Buna örnek verecek olursak, öğretmenler günü, anneler günü gibi özel günlerde eğitim kurumları, resmi buluşmalarda resmi kurumlar ve halka açık davetlerde belediyeler çeşitli promosyon ürünleri yaptırmaktadır.

Promosyon ürünü yaptırırken en çok dikkat edilecek nokta şüphesiz yaptırılan ürünün bir işlevinin olması ve verilen kişi için bir anlam ifade etmesidir. Basit bir örnek verecek olursak, bir firmaya ürün tanıtımı yapmaya gittiğiniz zaman oradaki yetkili meşrubat açacağı hediye ederseniz abes karşılanır, fakat bir halk etkinliğinde ev hanımlarına bu hediyeyi verirseniz onları mutlu etmiş olursunuz. Bu basit örnekten yola çıkarak düşündüğümüz zaman yapılan tanıtım etkinliklerinde doğru promosyon ürünü seçiminin ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz.

Günümüzde bir çok kişi teknolojiye odaklı yenilikleri takip ederek yaşadığı için teknolojik promosyon ürünleri çok fazla tercih edilmektedir. Örneğin, promosyon usb bellek yaptırmayı tercih eden firmalar insanların devamlı kullanacağı bir ürünü onlara vererek etkili bir tanıtım şansını yakaladıkları gibi usb bellek içerisine de firmasına ait katalog, video gibi tanıtım dökümanları yerleştirerek görsel tanıtımda önemli bir yol almış oluyor. Fuar ve müşteri ziyaretlerinde çok etkili olan usb bellekler, yüzlerce sayfalık katalogların yerini almaktadır. Bir çok firma müşterilerine promosyon usb bellek hediye ederek, içerisine de kataloglarını yüklemektedir. Bu sayede hem müşterisine güzel bir hediye vermiş oluyor, hem de kişinin devamlı yanında bulundurduğu ürün ile reklam şansı yakalamış oluyor.

Bu yazımızda biz usb bellek örneği üzerinden gittik fakat bu sizin sektörünüze göre değişiklik göstere bilir. Siz de promosyon ürünü yaptırmadan önce kendi sektörünüzle ilgili gerekli araştırmayı yaparak kararınızı ona göre vermelisiniz. Şirketinizin bütçesinden ayıracağınız bu tutarlar size pozitif katkı sağlasın istiyorsanız bu tür analizleri mutlaka yapmalısınız. Ürün alımında numuneleri inceleyerek içlerinden kaliteli ve size uygun olanı seçerek doğru adım atmış olursunuz.

Promosyonborsasi.com sitesi üzerinden yapacağınız incelemeler ile ürün tercihlerinizi çoğaltabilir, doğru kararı vermek için olumlu bir adım atabilirsiniz. Site üzerinde kategorilere ayrılmış promosyon ürünleri büyük bir titizlikle seçilerek sizlere sunulmuştur. Sitedeki arama kısmından ihtiyacınız olan ürünü bulabilir ve sipariş formu aracılığıyla siparişinizi verebilir ya da teklif isteyebilirsiniz. Sizlere seçiminizde kolaylıklar diliyoruz.

Promosyonborsasi.com

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir