İmplant Diş Yaptırmanın Faydaları Nelerdir

implant-dis-yaptirmanin-faydalari-nelerdirİmplant dişler son teknoloji ile üretilirler. Titanyumdan üretilen implantlar, ağız içinde bulunan çok güçlü asitlere dayanacak kadar güçlüdür. Standart diş ameliyatları olan köprü, takma diş dolgu gibi diş tedavilerine göre kalıcı çözümler sunar. Çünkü implant protez olmasına rağmen gerçek dişe en yakın performansı sergiler.  Tüm diş tedavileri yanında bulunan dişten destek alır. Ancak İmplantlar gücünü çene kemiğinden alır. Bu da implantların normal diş gibi davranması demektir. İmplant uygulaması kısa vadede maliyetli bir uygulama olarak görülse de aslında uzun vadede ucuz bir operasyondur. Çünkü diş eksikliği için sunduğu çözümler kalıcıdır ve iyi bir hekimlik ile takılan implant 30 yıl sorun çıkarmadan dayanır.

İmplantlar diğer diş tedavileri gibi destek aldığı dişlerin şeklini bozmazlar. Çünkü hiçbir dişten destek almazlar. Takma dişlere diğer adıyla protez dişlere göre de çok avantajlıdır. Çünkü takma dişler ağızdan fırlayabilir. Her gece çıkarmak gerekebilir. Temizliği zordur. Konuşma sorunlarına yol açabilir. Protez ile damak arasında kalan bölgeye yemek artıkları kaçabilir. Bu artıklar koku ve iltihaba yol açabilir. Bu sorunların hiçbiri implant dişlerde görülmez.

İmplant Dişin Faydaları

  • Kalıcıdır: 30 yıl dayanırlar
  • Natüreldir: Sağlıklı dişler gibi hareket eder gücünü çeneden alır
  • Bakımı kolaydır: standart diş bakım prosedürüne uygun bir şekilde bakımları yapılır. diş fırçalamak bakım için yeterlidir.
  • Güzel görünme: İmplant dişler porselen ve zirkonyumdan yapılır. Muhteşem görünürler. Estetik diş kaygısı olanlar için idealdir.
  • Performans: İmplant dişler ile her şeyi çiğneyebilirsiniz. Sıkıntı yaşatmaz. Doğal dişlerin yaptığının aynısını yapar.
  • Kendine güven: İmplant dişler sabittir. Ağızdan fırlamaz, konuşma güçlüğü yapmaz, doğal ve estetik görünür. Bunlar da kişinin özgüvenini artırır.
  • Ekonomiktir: Kısa vadede pahalı gelebilir. Ancak 30 yıla kıyaslarsanız oraya çok komik bir maliyet çıkacaktır. Bir kere yaptırılır. Ömür boyu kullanılır.

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir