GTA 5

gta5

Bu yazımda sizlere Rockstar North firması tarafından sunulan macera ve aksiyonu bol en yeni Grand Theft Auto serisi olan, kısaca Gta 5 olarak bilinen oyundan bahsedeceğim. Gta 5 oyunu serinin 15 ve en yeni üyesidir. 2013 yılında ilk olarak Xbox 360 ve Playstation 3 için piyasa sürülmüş ardından kasım 2014’de Playstation 4 ve Xbox One içinde yayınlanmıştır.

Gta 5 oyunu geçtiği eyalet olarak daha önceki Gta Sanandreas oyunun güncellenmiş yeni hali olarakta anılabilir. Oyunda 3 ana karakter yer almakta ve bunlar Michael De Santa, Trevor Philips Ve Franklin Clinton’dur. Bu 3 karakterinden birbirinden farklı ve kendilerine has ayrı meziyetleri var. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse, Trevor eski bir savaş pilotu ve uçakları ve hava araçlarını iyi kullanabilen bir karakter, Franklin ise motor ve araç sürme konusunda oldukça iyi bir karakter, Micheal ise banka soyguncusudur.

Gta 5 oyunu baştada belirtiğimi gibi gta oyunu serisinin 15 oyunu olmasından ötürü ve geçmişten gelen popüleritesi yüksek bir oyun hal böyle olunca oynayanıda sevenide haliyle çok oluyor. Oyunda size verilen görevleri tamamlamanız gerekiyor ve bu görevleri yerine getirmek içinde bir sürü adımı tamamlamanız gerekiyor. Görsel efektleri güzel ve popüler oyun konsolları için üretilmiş keyifle oynayabileceğiniz güzel bir oyun olan Gta 5 oyununu oynamanızı tavsiye ederiz.

Bir başka oyun yazımızda görüşmek üzere.

2 Yorumlar

  1. Zafer
  2. kerim

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir