Grand Theft Auto V

Arkadaşlar sizlere bu yazımızda Grand Theft Auto V kısaca gta 5 olarak bilinen en yeni gta oyun serisinden bahsedeceğim.

Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından piyasaya sürülen bu oyun gelmiş geçmiş gta serilerinden çok farklı ve kalitesi ile oyun dünyasında üst sıralarda yer almakta.

Oyunda 3 ana karakter yer almakta, bunlar Michael, Franklin ve Trevor’dur. Bu 3 ana karakterinde bir birinden farklı bir takım özellikleri bulunmakta, Franklin otomobil ve motor sürme konusunda diğerlerinden çok üstünken bir diğer karakter Trevor eski uçak pilotu olmasından ötürü jet, uçak ve helikopter kullanma konusunda ustadır.

Gta 5 oyunu Kaliforniya eyaletinin güneyinde yer alan San Andreas eyaletinde geçmektedir. Oyun dünya çapında herkez tarafından beğenilen bir oyun olmasının yanında tüm oyun konsolları için tasarlanmiştir.

Oyun popüleritesi yüksek olduğundan birçok flash versiyonu çıkmış bunlarıda çeşitli oyun sitelerinden gta oyna veya gta oyunları yazıp arayarak oynayabilirsiniz.

gta 5

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir