Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

burun estetiği öncesi bilinmesi gerekenlerGünümüzde pek çok kişi vücudunun herhangi bir yerinden memnun değildir. Bu gayet normal bir durumdur. Gerek doğuştan gerek sonradan bir takım sebeplerden ötürü vücudun bazı bölgeleri kişiye normal gelmemektedir ya da bu durum hoşuna gitmemektedir. Günümüzde en çok estetik yapılan alanlardan birisi de burundur. Çünkü yüz alanının hemen ortasında bulunan ve ilk etapta göze çarpan burun eğer çeşitli nedenlerle olması gerekenden büyük, eğri ve benzeri bir çok şekilde olması nedeni ile kişilerin canını sıkıyor ve de onları psikolojik olarak yıpratıyorsa, bu sorunun burun estetiği yolu ile giderilmesinde hiç bir sakınca yoktur.

Burun Cerrahisi ameliyatlarında her şeyden önce ameliyat sonrası oluşacak görüntünün doğal olması gerekir. Bu sebepten ötürü burun estetiği yaptıracak kişilere öncelikle bilgisayar kullanılarak çeşitli burun tasarımları sunulur. Daha sonra seçilen en iyi burun şekli ile cerrah gerekli müdahaleyi kişilere uygular. İyi yapılan bir burun estetiği sonrasında burun hem yüz ile birlikte uyumlu ve güzel görülmeli bununla beraber cerrahi müdahalenin yapıldığı kesinlikle anlaşılmamalıdır.

Burun estetiği ameliyatı çeşitli sebeplerden ötürü burunda ve burun yapısında oluşmuş kişilere hoş gelmeyen kısımların yeniden şekillendirilmesi olarak tanımlanabilir ve bu ameliyat ile buruna yeniden şekil verilmesi amaçlanır. Burun estetiği yapılabilmesi için vücudun gelişim çağını tamamlaması gerekir ki bu yaş da yaklaşık olarak 18 yaşına tekabül etmektedir. Bu yaştan itibaren ya da vücut gelişimini tamamlamış bireylere rahatlıkla bu estetik ameliyatı yapılabilmektedir. Fakat dikkat edilmesi gereken hassas noktalardan birisi ise burun estetiği yaptıracak kişinin, kişiliğinin de tam yerleşmesi gerekir. Özellikle gerçeklik duygusu oturmamış bireylerde ameliyat sonrası olağanüstü beklentilerin oluşması doğaldır. Fakat bu durumda olan kişilere burun estetiği ameliyatı yapılması ya da yaptırılması önerilmemektedir. Çünkü gerek hayal kırıklığına uğrayan gerekse yüksek beklentilerini karşılayamayan bireylerin cerrahi müdahale sonrası psikolojik sorunlar yaşaması son derece kaçınılmazdır. Burun estetiği hakkında dikkat edilecek bir diğer önemli nokta ise; unutulmamalıdır ki herkesin kemik ve doku yapısı farklıdır. Bundan dolayı ameliyat öncesi hayali beklentiler oluşturmak doğru değildir. 

http://www.alimezdegi.com/estetik-burun-ameliyati-tipleri.html

Saygılarımla

Op Dr Ali Mezdeği

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir